Zdrav nasmeh Čiščenje zob Diamantek

Nasveti za zdrave zobe

  1. Redno ščetkanje zob

    Priporočljivo je, da zobe ščetkamo trikrat dnevno. Če nam časovna stiska to onemogoča, se bomo pravilno odločili takrat, ko ne bomo opustili večernega čiščenja, ki je za ohranitev zdravih zob najbolj pomembno. Preprosta in zadosti učinkovita tehnika ščetkanja, ki jo otroci kar dobro poznajo je naslednja: v zgornji čeljustnici izvajamo s ščetko gibe od zgoraj navzdol, v spodnji pa od spodaj navzgor (vedno od rdečega proti belemu) in sicer desetkrat po istem mestu.
  2. Redno nitkanje  zob

    Nič manj kot ščetka, je za temeljito čiščenje zob pomembna tudi uporaba zobne nitke, ki naj bi bila sestavni del večerne ustne nege. Zakaj? Z zobno ščetko lahko očistimo le dve (sekalci) oziroma tri (ličniki, kočniki) ploskve zoba – dve ostaneta neočiščeni in čakata na zobno nitko.
  3. Pogosto izpiranje ust z vodo

    S hrano in pijačo (razen vode) vnašamo v usta tudi sladkorje, ki jih kariogene bakterije (črvički) predelajo v kislino, katera povzroča nastanek zobne gnilobe. Ta proces lahko preprečimo ali v veliki meri omejimo na zelo preprost način – z izpiranjem ust oziroma s pitjem vode (vode brez okusa) po obroku ali po sladkanju z različnimi napitki.
  4. Grizenje hrane

    Z grizenjem hrane se naši zobje samodejno čistijo (fiziološko čiščenje). Poleg tega se pri grizenju krepijo dlesni in tudi žvekalne mišice, kar je pomembno za pravilen in skladen razvoj spodnjega dela obraza.
  5. Reden  obisk zobozdravnika

    Vemo, da bolečina zoba ne sme biti razlog za obisk zobozdravnika. Ta trditev še posebej velja za otroke, kajti tako pridobljen strah je pozneje prav težko premagati. Prvi stik otrok z zobozdravnikom naj bo le obisk - ogled ordinacije in vseh aparatur ter pripomočkov, pogovor in mogoče tudi pregled. Potem  se je, glede ponovnih obiskov, potrebno natančno držati navodil zobozdravnika. Ko je zobovje pozdravljeno in oskrbljeno, se paciente najpogosteje naroča na kontrolni pregled čez šest do dvanajst mesecev. Daljši premor je lahko zelo boleč in včasih zahteva tudi, sicer nepotrebno, puljenje zob.
  6. Pomoč  staršev pri ustni higieni otrok

    Zelo koristno je otroke  zgodaj navajati samostojnosti pri čiščenju zob, vendar je potrebno izvajanje čiščenja redno nadzorovati in, če je potrebno, otroku tudi pomagati. Najbolj učinkovit je nadzor z barvanjem zobnih oblog z barvilom (v obliki tabletke ali tekočine). Tako postanejo zobne obloge dobro vidne. Če jih otrok sam ne zmore odstraniti, to naredijo starši s pomočjo zobne ščetke in tudi zobne nitke.
Naročanje: 07/33 230 17

Obvestila

Naročite se lahko: po telefonu (07 33 230 17 oz. 064 244 002) v ordinacijskem času in na naši spletni strani - kontakt   

        Zaradi letnega dopusta bo ordinacija Zobomiška zaprta 29.4., 30.4. in 3.5.2014. Za paciente z bolečinami bodo na voljo:


29.4.    Denis Džanković, dr.dent.med., Keltska ulica 9, Dolenjske Toplice, tel.št. 07 39 375 00 (kličite od 8.00 do 1100 ure)

30.4.    Mojca Novljan, dr.dent.med.,    Turkova ulica 8,    Novo mesto, tel.št. 07 39 355 53

03.5.    Rudi Hofferle, dr.dent.med.,   Kandijska cesta 62,  Novo mesto, tel.št. 07 33 220 10

                                              

Pred obiskom zobozdravnika je obvezna predhodna najava po telefonu.               

Ordinacijski čas

pon., čet. od 7.30 do 15.00, tor. od 13.30 do 20.30, sre. od 7.30 do 14.30, pet. od 7.30 do 13.30

Kontakt